ABD Başkanı Biden’den Putin’e Sert Sözler

ABD Başkanı Biden’den Putin’e Sert Sözler

Ukrayna Savaşı'nın ilk gününden itibaren sert sözleri ile çıkış yapan ABD Başkanı Biden yine gündemde. ABD Başkanı, Vladimir Putin'e ağır sözler...

Ukrayna Savaşı'nın ilk gününden itibaren sert sözleri ile çıkış yapan ABD Başkanı Biden yine gündemde. ABD Başkanı, Vladimir Putin'e ağır sözler söyledi. Ukrayna'ya karşı başlattığı hareket sonrası Rusya tüm dünyanın gündeminde yer aldı. Rusya'ya en çok tepki gösteren isimlerden birisi ise ABD Başkanı George Biden oldu. Sürekli eleştiren ve sert sözleri ile Putin'e yüklenen Biden, yeni bir açıklamada daha yaptı. Beyaz Saray'da yapılan basın toplantısında “Bu adam iktidarda kalmamalı” diyen Biden sözlerini bir adım daha ileriye götürdü. Rusya ve Ukrayna'da hiçbir şekilde rejim değişikliği istemediğini belirten Biden sert konuştu. Biden “Putin’in davranış biçimine karşı hissettiğim ahlaki öfkeyi ifade ediyordum. O zaman ya da şimdi, herhangi bir rejim değişikliğini ifade etmiyordum” dedi.

ABD Başkanı Biden: Özür Dilemeyeceğim

ABD Başkanı Biden Putin'in davranışlarının kabul edilemeyeceğini söyleyen Biden, özür dilemeyeceğini ifade etti. Biden, Rusya ile başa çıkmak için NATO’yu ön plana çıkardı. Biden “Konuşmamın son kısmında Rus halkına sesleniyordum ancak bunu sadece Rus halkına değil, tüm dünyaya iletiyordum. Bu, bu tür davranışlar tamamen kabul edilemez. Rusya ile başa çıkmanın yolu, NATO’yu tamamen birlik içinde tutmak, güçlendirmek. Elimizden geldiğince Ukrayna’ya yardım etmektir.” diyerek sözlerini noktaladı.