ABD’de 40 Araçlı Zincirleme Kaza

ABD’de 40 Araçlı Zincirleme Kaza

Amerika Birleşik Devletleri Pennsylvania bölgesinde 40 aracın karıştığı bir kaza yaşandı. Zincirleme trafik kazasında 20 kişi yaralandı. Amerika...

Amerika Birleşik Devletleri Pennsylvania bölgesinde 40 aracın karıştığı bir kaza yaşandı. Zincirleme trafik kazasında 20 kişi yaralandı. Amerika Birleşik Devletleri'nde geçtiğimiz gün meydana gelen trafik kazası dünyada gündem oldu. Pensilvanya eyaleti bölgesindeki yolda trafik kazası meydana geldi. İlk belirlemelere göre kazada 20 kişi yaralandı. Kazaya 40 aracın karıştığı belirtildi. Olay yerinden yapılan ilk açıklamalarda kazanın nasıl yaşandığı net olarak belirtilemedi. 40 aracın kazaya karışması sonrası yol ulaşıma kapandı. Kuzey yönünün trafiğe kapanması nedeniyle alternatif yollar üzerinden trafik verilmeye başlandı.

Kazada İlk Bulgu Yoğun Kar

[caption id="attachment_73" align="aligncenter" width="1200"]Trafik Kazası ABD'deki trafik kazasından ilk görüntüler.[/caption] Yetkililerin açıklamalarında kar yağışı nedeniyle kazanın yaşanmış olabileceği belirtildi. Yapılacak detaylı soruşturma ile kesin sonuca varılacak. Kar fırtınasının etkili olduğu bölgede trafik yavaş seyrediyordu. Son günlerde haber ajanslarında sıklıkla işlenen konu, kaza ile yeniden gündeme geldi. 4 farklı ilçeden bölgeye acil durum personeli aktarıldı. 20 kişi ise tedavi için hastaneye sevk edildi. Kazada 3 tırın yer alması yolun açılmasında büyük bir engel teşkil ediyor. Kaza sonrası pek çok araçta yangın çıktı. Yangın nedeniyle araçlar kullanılamaz hale geldi. Büyük maddi hasarın yaşandığı kaza için soruşturma devam edecek.