Bill Gates’ten Yeni Salgın Açıklaması Geldi

Bill Gates’ten Yeni Salgın Açıklaması Geldi

Microsoft’un kurucu ortağı olan Bill Gates, korona virüs sürecinin başlaması ile birlikte dünya genelinde hedef isimlerden birisi oldu. Korona virüs aşıları...

Microsoft’un kurucu ortağı olan Bill Gates, korona virüs sürecinin başlaması ile birlikte dünya genelinde hedef isimlerden birisi oldu. Korona virüs aşıları ile insanlara çip taktığına dair pek çok farklı spekülasyonun konuşulduğu Bill Gates, yeni açıklamalar yaparak yeni salgınlarda nasıl davranılması gerektiğini söyledi. Milyarder iş insanının açıklamaları bilim insanlarını yakından ilgilendiriyor.

Bill Gates. Hızlı Tedaviler Geliştirilseydi

“Eğer bilim insanları daha hızlı tedavi yöntemleri bulabilseydi, Covid-19 salgını çok daha farklı olurdu.  Ölüm oranları daha düşük olurdu ve mit ve bilgi kirliliklerinin yayılması çok daha zor hale getirilirdi” diyerek korona virüs ile ilgili düşüncelerini dile getiren milyarlar iş insanı, şu an için korona virüste en etkili silahın aşı olduğunu ifade etti. Dünya genelinde hala aşı olmayan insanların var olduğunu ve tek tedavi yönteminin aşı olması nedeniyle aşı olunması gerektiğini söyleyen Bill Gates açıklamalarını aşı olmayanlara çağrı yaparak noktaladı. Bill Gates, “Aşı olsa bile halen iyi ilaçlara ihtiyacımız var. Covid-19’da gördüğümüz gibi herkes aşı olmayı tercih etmiyor. İlaçlar, hastaneler üzerindeki yoğunluğu azaltabilir ve bu sayede normalde ölmemesi gereken hastalar hayata tutunabilir. Dünya’nın araştırma ve geliştirmeye daha fazla yatırım yapması gerek. Benim vakfım Duke Üniversitesi ile böyle bir anlaşma yaptı. Akademi, endüstri ve en güncel yazılımları bir araya getirmek için yatırım gerekiyor. Eğer başarılı olursak, Dünya yeni bir salgınla karşılaşırsa, biz milyonlarca insanın yaşamını kurtarabiliriz” dedi.