Epic Games’ten Ukrayna’ya 100 Milyon Dolar Bağış

Epic Games’ten Ukrayna’ya 100 Milyon Dolar Bağış

Epic Games Ukrayna için 100 milyon dolar topladığını duyurdu. Şirket, parayı bağışlayarak Ukrayna’daki yaşamın yediden kurulmasına yardımcı olacak. Fortnite,...

Epic Games Ukrayna için 100 milyon dolar topladığını duyurdu. Şirket, parayı bağışlayarak Ukrayna’daki yaşamın yediden kurulmasına yardımcı olacak. Fortnite, dört yılı aşkın bir süredir en popüler oyunlar arasında yer alıyor. Bu popülerlik, Epic Games için de büyük bir kazanç kapısı haline geldi. Ancak şirket yüksek kazancının yanı sıra oldukça cömert. Zira yeni Resistance güncellemesi ile büyük dikkat çeken şirket, sezonun ilk iki haftasından elde edilen tüm geliri Ukraynalı mültecilere bağışlayacağını duyurdu. Bu duyuru sonrasında büyük ilgi gören oyun için ilk iki hafta henüz tamamlanmadı. Açıklamalara göre toplanan para tutarı 100 milyon dolar.

Epic Games Bağış Yapacak

Epic Games Fonlar; UNICEF, World Food Programme ve Direct Relief gibi kuruluşlar aracılığıyla Ukrayna için bağışlanacak. İlk 24 saatte 36 milyon dolar, son 5 gün içerisinde ise 70 milyon dolarlık bir fona ulaşan etkinlik,  150 milyon dolar seviyelerinde kapanabilir. Şirket tarafından yapılacak bağış, bugüne kadar bir oyun şirketinin Ukrayna'ya yaptığı en büyük bağış olacak. En yakın rakip ise 20 milyon dolarlık bağış yapan Humble Bundle Ukrayna paketi.