Fortnite Oyuncuları Ukrayna İçin 70 Milyon Dolar Topladı

Fortnite Oyuncuları Ukrayna İçin 70 Milyon Dolar Topladı

Rusya’nın savaş başlattığı Ukrayna için tüm dünyada destekler arka arkaya geliyor. Fortnite oyuncuları, özel etkinlikte 70 milyon dolar topladı. Son...

Rusya’nın savaş başlattığı Ukrayna için tüm dünyada destekler arka arkaya geliyor. Fortnite oyuncuları, özel etkinlikte 70 milyon dolar topladı. Son dönemlerde özel modlarıyla dikkat çeken Fortnite, bu sefer yardım ile gündemde. Oyuncuların bir araya gelerek başlattığı etkinlik büyük dikkat çekti. Fenomen oyuncularının katıldığı etkinlikte, şu ana kadar 70 milyon dolar toplandı. Gelişme, sadece Ukrayna için değil, online dünyanın gücü noktasında da önemli.

Fortnite Dışında Epic Games De Destek Vermişti

[caption id="attachment_131" align="aligncenter" width="1920"]Fortnite Etkinlik sırasında paylaşılan bir mesaj: Babam savaşa gidiyor[/caption] Ukrayna yardımlarında oyun dünyasında Epic Games tarafından yapılan yardım da dikkat çekmişti. Birçok oyun şirketi de benzer şekilde ülkeyi destekledi. Oyuncuların farklı etkinlikler, oyun modları ve haritalar ile desteklediği etkinlik, böylece oyun içeriğinin de zenginleşmesini sağladı. Tek bir oyun ile elde edilen başarı ve büyük gelir ise sektörün gücünü gösterdi. Fortnite oyuncularını bir araya getiren etkinlik, 70 milyon dolarlık yardım ile dünya gündeminde yer aldı. Etkinlik kapsamında Ukrayna için yardımlar toplanmaya devam edecek.