Karadeniz’de 370 Mayın Var

Karadeniz’de 370 Mayın Var

Karadeniz'de 370 mayının bulunduğunu açıklayan Rusya, aynı zaman 68 yabancı gemiye de Ukrayna bölgesinde el konulduğunu söyledi. Son dönemlerde Türkiye'de...

Karadeniz'de 370 mayının bulunduğunu açıklayan Rusya, aynı zaman 68 yabancı gemiye de Ukrayna bölgesinde el konulduğunu söyledi. Son dönemlerde Türkiye'de de sorun haline gelen Karadeniz'deki mayınlar ile ilgili Rusya'dan yeni bir açıklama geldi. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda, Rusya'nın herhangi bir mayın faaliyetinde bulunmadığı ve Ukrayna'nın bu konudaki iddialarının geçerliliğinin olmadığını söyledi.

370 Mayın Bulunuyor

Türkiye karasularında da görülmeye başlanan ve büyük bir tehlikeye yol açan mayınlarla tüm iddiaları reddeden Rusya hükümeti, bu konuda Ukrayna'yı suçladı. Rusya'nın açıklamalarında mayınların Ukrayna tarafından döşendiği ve şu anda 370 mayının Karadeniz'in çeşitli bölgelerinde yer aldığını ifade etti. Üstelik iddialara göre bu mayınlardan 10 tanesi zincirlerinden koptu ve böylece serbest şekilde dolaşmaya başladı. Hatırlanacağı üzere Türkiye'de 26 Mart ve 28 Mart tarihinde boğaz bölgesinde görülen mayınlar büyük tehlike yaratmıştı.