Putin’den Açıklama! Nükleer Savaş Tehdidi Büyüyor

Putin’den Açıklama! Nükleer Savaş Tehdidi Büyüyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den açıklama geldi. Gelen açıklama herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün Sivil Toplum ve İnsan Haklarını Geliştirme Konseyi Toplantısında konuşma yaptı. Ukrayna’ya başlattıkları özel askeri operasyon sonrası farklı organizasyonlarının uyandığını belirten Vladimir Putin:

“Bütün bunlar, bu yapıların tüzüklerindeki görevlerini yerine getiremeyeceğini gösterdi. Bariz önyargıları nedeniyle, Rusya bu örgütlerdeki üyeliğine son vermek zorunda kaldı.” dedi.

Batılı insan hakları organizasyonlarıyla ilgili de: “Rusya'yı hiçbir şekilde var olma hakkı olmayan ikinci sınıf bir ülke olarak gördüklerini söyleyen Putin, kendi çıkarları için farklı yol ve araçlarla mücadele edeceklerini belirtirken sözlerine:

“Her şeyden önce elbette barışçıl yollara ağırlık vereceğiz. Ama geriye hiçbir şey kalmaz ise elimizdeki tüm imkanlarla kendimizi savunacağız.” şeklinde devam etti.

Nükleer Savaş Tehdidi Büyüyor!

putin.jpg

Nükleer savaş olmasıyla ilgili de farklı değerlendirmeler yapan Vladimir Putin:

“Nükleer savaş tehdidi büyüyor. Rusya (nükleer) ilk kullanmayacak, ilk kullanmayacaksa ikinci de olmayacak. Çünkü nükleer silahın topraklarımıza yönelik kullanılması imkanları çok sınırlıdır. Buna rağmen, savunma araçlarının kullanılması ile ilgili stratejimiz, saldırıya karşı yanıt verme etrafında kuruludur.” diye konuştu.