3600 Ek Gösterge Mayısta Gelebilir

3600 Ek Gösterge Mayısta Gelebilir

Tüm Türkiye'nin beklenti içerisinde olduğu konuların başında gelen 3600 ek gösterge ile ilgili bakan Bilgin yeni bir açıklama yaptı. Çalışma ve...

Tüm Türkiye'nin beklenti içerisinde olduğu konuların başında gelen 3600 ek gösterge ile ilgili bakan Bilgin yeni bir açıklama yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Toplu Açılış Kongresi'ne katıldı. Kongre açılış konuşmasını yapan Bakan Bilgin, ek gösterge konularında önemli mesajlar verdi. Konuşmasında tüm dünyanın büyük bir enflasyon sürecinden geçtiğini hatırlatan Amerika Birleşik Devletleri'nden Almanya'ya kadar rekor enflasyonlara ulaşıldığını belirten Bakan Bilgin, küresel sıkıntıların Türkiye'de de benzer şekilde yaşandığını söyledi. 3600 ek gösterge konusuna da değinen Bakan, özellikle 2022 yılı için ümitli konuştu.

3600 Ek Gösterge Mayısta Meclise Gelebilir

3600 ek göstergenin Mayıs ayı itibariyle tamamlanarak meclise gelmesi için çalışacaklarını belirten Bakan Bilgin, konu ile ilgili olarak, “3600 ek gösterge meselesinde çalışmamız son aşamasına geldi. Ümidimiz Mayıs ayında çalışmayı tamamlamak ve Meclise intikal ettirmek. Enflasyona karşı işçileri korumak bizim görevimiz. Bu konuda tarihsel adımlar atıldı. Bunlardan birisi hepinizin bildiği Türkiye'de asgari ücrette yapılan düzenleme. Enflasyon yüzde 36'iken yüzde 50 bir reel ücret artışı gerçekleştirildi.” dedi.