Bakan Nebati Enflasyonun Düşeceğinden Emin

Bakan Nebati Enflasyonun Düşeceğinden Emin

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, enflasyon ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde düşüşü vurguladı. Aralık ayından itibaren enflasyonda düşüş bekleniyor. Müstakil...

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, enflasyon ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde düşüşü vurguladı. Aralık ayından itibaren enflasyonda düşüş bekleniyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Geleneksel İftar Programı'na katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, programda mevcut ekonomik durumlara yönelik değerlendirmelerde bulundu. Yaptığı açıklamada en çok dikkat çeken bölüm enflasyon ile ilgili yaptığı yorum oldu. Mevcut enflasyona yönelik önemli adımların atıldığını söyleyen 2022 yılının sonundan itibaren enflasyonun Türkiye'de normal seviyelere gerileyeceğini söyleyen Nebati,  Türkiye'nin 2021 yılı içerisinde yüzde 11 büyüme yakaladığını hatırlattı. Bu duruma vurgu yapan Bakan Nebati, Türkiye'nin dönemsel olarak benzer süreçlerden geçtiğini ancak hepsinden sorunsuz bir şekilde çıkabildiğini belirtti.

Bakan Nebati: Türkiye’de İşler Yoluna Girecek

Türkiye'de fabrikaların işlemeye başlayacağını, işlerin yeniden aynı şekilde devam edeceğini vurgulayan Bakan Nebati sözlerine şu şekilde noktaladı "Savaş geldi, patladı, dengeler bozuldu. Dünya buğday bulmakta, çelik bulmakta, mal taşımakta adeta bir dejavu yaşamaya başladı. Böylesine sıkıntılı bir ortamda yine aynı söylemler başladı, 'yandık, öldük, bittik.' Bu ülke ne yanar ne biter ne ölür. Bu ülke yoluna devam eder. Biz gözlerimizi kapatıp zorlukları görmezlikten gelmiyoruz. Zorluklar var, sıkıntılar var, enflasyonu görüyoruz. Mücadelemiz belli ne yapacağımızı biliyoruz. Tek istediğimiz, kol kola girmek, moral vermek, her türlü zorluğun üstesinden geleceğimizi hissetmek ve hissettirmek. Ticaret dönecek, fabrikalar işleyecek, işler devam edecek. Çalışanlarımız işlerine gidecek. Her zorlukta merak etmeyin kesinlikle bir kolaylık vardır. İnanan bunu bilir. Yeter ki biz işimizi sağlam yapalım. Birbirimize inanalım. Bir olalım, beraber olalım. Zorlukların üstesinden gelinceye kadar ortaya koyacağımız azmi enerjiye dönüştürelim ve bu enerjiyle yolumuza yürüyelim."