Bakan Nebati’den Enflasyon Açıklaması Yapıldı

Bakan Nebati’den Enflasyon Açıklaması Yapıldı

Bugün, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıklama yaptı.

Bugün saat 10’da Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Kasım Ayı Enflasyon verileri ve üretici fiyat endeksi açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TÜİK tarafından açıklanan Kasım ayı enflasyon verilerinden sonra açıklama yapı. Enflasyonda olan düşüşün devam ettiğini vurguladığı açıklama gündeme düştü.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kasım ayında enflasyon rakamlarının hız kestiği ve enflasyonda düşüş için çalışmalarının devam edeceğine değinerek şu açıklamayı yaptı:

"Kasım ayında enflasyon hız keserek yüzde 84,39’a, yurtiçi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) de yıllık bazda yüzde 157,69’dan yüzde 136,02’ye gerilemiştir.

Enflasyonda Zirveyi Geride Bıraktık!

Daha önce de çeşitli mecralarda ifade ettiğimiz üzere, beklenmedik bir küresel gelişme olmadıkça enflasyonda zirveyi geride bırakarak düşüş trendine girmiş bulunuyoruz.

"Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde uyguladığımız politikalarla, enflasyonla mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, vatandaşlarımızın alım güçlerini de korumaya devam edeceğiz." dedi.

enflasyon.png