Bayram İkramiyelerinde Son Durum Ne?

Bayram İkramiyelerinde Son Durum Ne?

Memur ve emekliler için bayram ikramiyelerinde son viraja girildi. Konuyla ilgili yeni bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Memur ve emekliler için bayram...

Memur ve emekliler için bayram ikramiyelerinde son viraja girildi. Konuyla ilgili yeni bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Memur ve emekliler için bayram öncesi verilen ikramiyeler için son günler. Hükümet tarafından yapılacak açıklama ile birlikte 2022 yılı itibariyle ikramiye ve temmuz maaş zamlarıyla ilgili yeni karar duyurulacak. Bu nedenle tüm Türkiye genelinde bu konuda büyük bir beklenti bulunuyor. 2 Mayıs 2022 tarihindeki Ramazan Bayramı öncesinde ikramiyelerin ne kadar olacağı belli olacak. Açıklamalara göre Nisan’ın 25’i ile 30’u arasında 2022’in ilk bayram ikramiyeleri yatırılmış olacak.

Bayram İkramiyeleri 2000 Lira Olabilir

Bayram ikramiyeleri ile ilgili hükümetten henüz somut bir açıklama geldi. Ancak kulislerden bilgilere göre artan enflasyon nedeniyle bayram ikramiyelerinde 2000 liralık bir ödeme yapılabilir. Bu konuyla ilgili önümüzdeki haftalarda kritik görüşmeler yapılacak ve net açıklamalar yapılacak.