Dar Gelirlilere Yönelik Ürün Fiyatlarına Sabitleme Gelebilir

Dar Gelirlilere Yönelik Ürün Fiyatlarına Sabitleme Gelebilir

Artan maliyetler sonrasında dar gelirli vatandaşların en çok tükettiği ürünler için fiyatların sabitlenebileceği gündeme geldi. CNN Türk’te yer...

Artan maliyetler sonrasında dar gelirli vatandaşların en çok tükettiği ürünler için fiyatların sabitlenebileceği gündeme geldi. CNN Türk’te yer alan bir haberde dar gelirliler için Türkiye’de yeni bir dönemin başlayabileceği belirtildi. Bu kapsam dahilinde belirlenecek 20 üründe fiyatlar sabitlenecek ve maliyetler artsa dahi herhangi bir zam uygulanmayacak. Böylece dar gelirli vatandaşların alım gücü korunmuş ve temel ihtiyaçlar karşılanmış olacak.

20 Kalem Üründe Fiyatlar Sabitlenecek

Habere göre başlangıç aşamasında 20 farklı ürün belirlenecek ve 20 ürün fiyatları sabitlenecek. 2022 yılının sonuna kadar sabitlenecek ürünlerde maliyetler artsa da bu durum fiyatlara yansıtılamayacak. Ürünlerin seçilmesinde ise enflasyon sepetinden seçim yapılacak. Ürünler arasında yağ, un, şeker, bakliyat, çocuk bezi, temizlik ürünü gibi ürünlerin olması bekleniyor. Ürünlerdeki farklar ise devlet tarafından karşılanacak ve üreticilere bu yönde destek verilecek. Enflasyon ile mücadele kapsamında uygulanacak olan yeni sistem, vatandaşlar tarafından şu ana kadar olumlu karşılandı.