Doğan Holding Karel İle Ortaklık Kuracak

Doğan Holding Karel İle Ortaklık Kuracak

Doğan Holding yatırımlarına devam ediyor. Açıklamalara göre şirket Karel ile ortaklık kuracak. Son dönemlerde sanayi ve teknoloji alanının öne çıkan...

Doğan Holding yatırımlarına devam ediyor. Açıklamalara göre şirket Karel ile ortaklık kuracak. Son dönemlerde sanayi ve teknoloji alanının öne çıkan şirketlerinden bir tanesi olan Karel için sürpriz bir ortaklık duyuruldu. Sektörün önde gelen isimlerinden bir tanesi olan Doğan Holding, gelecek vaat eden yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Hisse devri için resmi olarak işlemlere başlandı. 1986 yılında kurulan Karel, faaliyetlere başladığı günden itibaren Türkiye'de dikkat çekmeyi başarmıştı. Pek çok farklı şirketin yatırım ortaklığı için girişimde bulunduğu Karel şimdi Doğan Holding ile güç birliği yapacak.

Doğan Holding’ten Yatırım Hamlesi

[caption id="attachment_235" align="alignnone" width="865"]Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş[/caption] Doğan Holding Karel’e yapacağı yatırımın yanı sıra otomotiv elektroniğinde de yatırım yapacak. Açıklamaya göre şirket Daiichi adındaki şirketin yüzde 75 hissesini satın alacak. Konu ile ilgili yatırımları değerlendiren şirket CEO’su Çağlar Göğüş yenilebilir enerji gibi alanlarda yatırımların süreceğini ifade etti. Karel ile yapılan ortaklıktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu aktaran Çağlar Göğüş, konu ile ilgili şöyle dedi; “Özellikle yenilenebilir enerji, sanayi, teknoloji, mobilite ve fintech alanlarında büyümeyi hedefliyoruz. Katma değerli yeni işlere ve farklılık yarattığını ispat etmiş firmalara yatırım yaparak varlık yapımızı güçlendiriyoruz. Mevcut portföyümüzün içerisinde değer yaratma potansiyeli yüksek şirketlerimizi büyüterek geleceğin işlerine yatırım yapıyor, hızlı ve emin adımlarla büyüyoruz. Ülkemizde endüstrinin ve iletişimin dijitalleşmesine büyük önem veriyor ve bu konuda öncü konumda olmak istiyoruz. Teknoloji yatırımları Türkiye için çok önemli bir fırsat. Bu nedenle Karel ile başlattığımız bu ortaklıktan büyük heyecan duyuyoruz.”