Facebook Pay emekliye ayrılıyor! İşte yeni ismi

Facebook Pay emekliye ayrılıyor! İşte yeni ismi

Meta şirketi geçtiğimiz yıllarda Facebook Pay ödeme sistemini yayınladı. Bu sayede şirket, kullanıcıların Facebook ve Messenger gibi uygulamalar aracılığıyla...

Meta şirketi geçtiğimiz yıllarda Facebook Pay ödeme sistemini yayınladı. Bu sayede şirket, kullanıcıların Facebook ve Messenger gibi uygulamalar aracılığıyla para transferi yapmalarını ve online ödeme gerçekleştirebilmelerini mümkün kıldı. Güvenilir ve ücretsiz bir hizmet olarak şimdilik kısıtlı sayıda ülkede bulunan bu sistem için şirketten ilginç bir karar geldi! Meta'nın finansal hizmetler operasyonunun lideri Stephane Kasriel, ödeme yönteminin ismini değiştirdiklerini duyurdu.

Facebook Pay yerini Meta Pay'e bıraktı!

Facebook şirketi geçtiğimiz yıl kurumsal ismini Meta Platforms Inc. olarak yeniden adlandırdı. Dolayısıyla sonraki süreçte Facebook Pay ödeme sisteminin adı da pek çok kullanıcı için anlamsız bir hal almaya başladı. Yakın bir zaman önce tüm finansal departmanını Novi ismiyle değiştiren firma, şimdi ödeme yöntemini de Meta Pay adıyla tekrar duyurdu. Facebook Pay Şirketin ani bir şekilde ödeme yöntemini Meta Pay adıyla değiştirmesinin arkasında başka sebepler de yatıyor olabilir. Zira şimdiye kadar bu ödemeler yalnızca Facebook ve Messenger uygulamalarında kullanılıyordu. Fakat şirketin yakında bunu Instagram ve WhatsApp gibi servislere de taşıyacağı konuşuluyordu. Dolayısıyla yeni marka ismi, tüm bu finansal operasyonların ilk basamağı olabilir.

Meta Pay ödeme yöntemi Instagram ve WhatsApp'a geliyor

Instagram son yıllarda e-ticaret konusunda çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Ancak ne yazık ki şu anda platformda doğrudan satış seçeneği bulunmuyor. Şirket, kullanıcıların üçüncü taraf siteleri ziyaret etmelerine gerek kalmadan, uygulamadan çıkmadan alışveriş yapabilmeleri için Meta Pay'i Instagram'a taşımayı planlıyor. Elbette aynı durum WhatsApp için de geçerli. Popüler mesajlaşma uygulamasının Business adlı işletme sürümünde şimdilik bir doğrudan satış opsiyonu bulunmuyor. Kullanıcılar yine üçüncü taraf web sitelerine gidip alışverişini oradan gerçekleştirebiliyor. Fakat Meta Pay bu konuda da devreye girip sohbet sırasında satın alma desteğini uygulamaya ekleyebilir.