İBB’nin Zam Teklifi Yine Reddedildi

İBB’nin Zam Teklifi Yine Reddedildi

İBB tarafından toplu taşıma ve servis araçlarında yapılmak istenen zam teklifi reddedildi. Toplantı sonrasında tartışmalar gündeme geldi. İstanbul...

İBB tarafından toplu taşıma ve servis araçlarında yapılmak istenen zam teklifi reddedildi. Toplantı sonrasında tartışmalar gündeme geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma araçlarında yüzde 50, servis araçlarında ise yüzde 40 zam yapılmasını öngören teklifi bugün Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) görüşüldü. Yapılakn oylamada teklif ikinci kez reddedildi. Belediyenin esnaflar ile yaptığı istişareler sonucunda belirlenen zam oranlarında teklifin reddedilmesi sonrasında pek çok çalışanın iflas edeceği vurgulandı.

Taksiciler Esnaf Odası’ndan Tepki

Alınan yeni karar sonrasında konuyla ilgili ilk değerlendirmelerden birisi Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Aksu’dan geldi. Akaryakıt fiyatlarının ve tamir masraflarının artmasına rağmen herhangi bir artış yapılmadığını söyleyen Aksu, kazançların yüzde 70’inin akaryakıta gittiğini ve çoğu şoförün çalışamaz duruma geldiğini söyledi. Aksu’nun ardından değerlendirme yapan Özel Halk Otobüsü Sahipleri ve İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık, ''Öğrenci yaşını mutlaka sınırlamamız lazım. Şu oranlar konusunda ne olursunuz anlaşın. Biz ortada kaldık. Burdan lütfen zam çıkması lazım'' dedi.