İnternet Fiyatları Yüzde 67 Zamlanıyor!

İnternet Fiyatları Yüzde 67 Zamlanıyor!

Türk Telekom’un tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında artış yapacağı belirtildi. Yeni sözleşmelerde yüksek fiyatlar uygulanacak. Bilgi Teknolojileri...

Türk Telekom’un tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında artış yapacağı belirtildi. Yeni sözleşmelerde yüksek fiyatlar uygulanacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) dün itibariyle yeni bir karar yayınladı. Karar ile birlikte devlete geçen ve yeni yönetime sahip olan Türk Telekom’un zam yapacağı kesinleşti. Yüzde 67 oranında yapılacak zamlar sonrasında yeni sözleşmelerde fiyatlar yükselecek.

İnternet Fiyatları 1 Nisan’da Yürürlükte

[caption id="attachment_330" align="alignnone" width="791"]Telkoder Başkanı Halil Nadir İnternet Fiyatları İçin değerlendirme yaptı Telkoder Başkanı Halil Nadir internet fiyatları için değerlendirme yaptı[/caption] Açıklamaya göre yeni internet fiyatları 1 Nisan 2022 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek. Artışlara yönelik önemli açıklamalardan birisi de Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği’nden (TELKODER) geldi. Kurum açıklamasında “Tüketiciler önümüzdeki dönemde yüksek internet ve sabit telefon faturaları ödemek zorunda kalacak. Kararın gözden geçirilmesini ve geri alınmasını istiyoruz” denildi. TELKODER açıklamasında mevcut zam kararından hem tüketicilerin hem de hizmet sunan işletmelerin zorlanacağı vurgulandı. Finansal yük olarak görülen zam kararı sonrası yeni fiyatların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

“Devletin İlk İşi Zam Oldu”

TELKODER başkanı tarafından yapılan açıklamalarda şirketin devlete geçtikten sonra hemen zam kararı almasına dikkat çekildi. “Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü. BTK bu yüksek tarife artışına ilişkin kararı öncesinde mutlaka sektörün görüşünü almalı ve onaylanan yüksek oranlı yeni zamlı tarifelere geçiş için makul süre tanımalıydı.” dedi.