Kasım Ayı Enflasyon Oranı Ne Zaman Açıklanacak?

Kasım Ayı Enflasyon Oranı Ne Zaman Açıklanacak?

Her ay açıklanan enflasyon oranları Kasım ayı için henüz açıklanmadı. Giderek artış gösteren gıda fiyatlarını ve maaşları doğrudan etkileyen enflasyon oranları ne zaman açıklanacak? Kasım ayı enflasyon oranı ne zaman açıklanacak?

Artış gösteren fiyatlar sebebiyle hemen herkesin gözü kulağı Kasım ayı için açıklanacak enflasyon oranlarına çevrildi. Her geçen gün Türk Lirası değer kaybederken enflasyon da yükselmeye devam ediyor. Türk lirasının değer kaybetmesi alım gücünü günden güne azaltırken enflasyon giderek yükselmektedir. Enflasyon oranları hem yeni yılda açıklanacak maaşları hem de gıda fiyatlarını etkilemektedir. Kasım ayı enflasyon oranı ne zaman açıklanacak?

Kasım 2022 Enflasyon Oranı Ne Zaman Açıklanacak?

enflasyon.jpg

Kasım ayı enflasyon oranı 5 Aralık 2022 Pazartesi günü saat 10.00 da açıklanacak. Kasım ayı için yıllık enflasyon tahmini ise yüzde 82,7 ile yüzde 85,3 arasında değişiklik göstermektedir. Reuters tarafından yapılan ankete göre Kasım ayında farklı kalemlerde artışlar yaşandığı için yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 69 olarak belirlendi.

Ekim Ayı Enflasyon Oranı

Ekim Ayı enflasyon oranı artış göstermişti. TÜFE de yüzde 3,54 oranında artış gösterirken, yıllık bazda enflasyon oranı ise yüzde 85,51’e yükseldi. Yurt içi ÜFE ise Ekim ayında yüzde 7,83 oranında artarken, yıllık bazda ise yüzde 157,69 oranında artış göstermişti. Kasım ayı enflasyon oranı henüz açıklanmadı.