Lukoil, Shell'in Rusya'daki Perakende ve Madeni Yağ İşletmelerini Satın Aldı!

Lukoil, Shell'in Rusya'daki Perakende ve Madeni Yağ İşletmelerini Satın Aldı!

Shell Rusya'daki tüm işletmelerinden çekilmesi için duyuru yapmıştı. Rus petrol devi Lukoil bu duruma sessiz kalmadı ve Shell'in Rusya'daki perakende ve...

Shell Rusya'daki tüm işletmelerinden çekilmesi için duyuru yapmıştı. Rus petrol devi Lukoil bu duruma sessiz kalmadı ve Shell'in Rusya'daki perakende ve madeni yağ işletmelerinin %100 hissesini satın aldı.

Shell'in esasen Rusya'nın orta ve kuzeybatı federal bölgelerinde bulunan 411 perakende istasyonunu ve Tver bölgesinde bulunan bir madeni yağ harmanlama tesisini içeren Shell Neft'i satma fikri, Mart ayında yaptığı duyurularla birebir uyumluydu. Ham petrol, petrol ürünleri, gaz ve sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) dahil olmak üzere her şeyi satışa koydu.

Shell'in Downstream direktörü Huibert Vigeveno yaptığı açıklamada, "Önceliğimiz çalışanlarımızın refahıdır." diyerek dikkat çekti.

Vigeveno, şu anda Shell Neft tarafından istihdam edilen 350'den fazla kişinin anlaşma kapsamında Lukoil'e transfer edileceğini söyledi. Satşın yasal onaya tabi olarak bu yıl içinde tamamlanması bekleniyor.