Manas Hissesine Tedbir Uygulanacağı Açıklandı!

Manas Hissesine Tedbir Uygulanacağı Açıklandı!

Manas hissesi fiyatında bir süredir görülen sert hareketler sonucu hisseye Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında 1 ay süreyle tedbir uygulanacağı Kamuyu...

Manas hissesi fiyatında bir süredir görülen sert hareketler sonucu hisseye Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında 1 ay süreyle tedbir uygulanacağı Kamuyu Aydınlatma Platformuna bildirildi.

Manas Hissesine Tedbir Açıklaması

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MANAS.E payları 22/04/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/05/ 2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.
@Halka Arz Analiz Telegram Takip Et @Halka Arz Analiz Twitter Takip Et