Margün Enerji Ortaklığının Sermaye Artırımı Onaylandı!

Margün Enerji Ortaklığının Sermaye Artırımı Onaylandı!

Margün Enerji; %100 bağlı ortaklığı Anatolia Enerji ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında yapılmış olan sözleşme gereğince EPDK ön lisans...

Margün Enerji; %100 bağlı ortaklığı Anatolia Enerji ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında yapılmış olan sözleşme gereğince EPDK ön lisans ve üretim lisansına başvuruda bulunabilmek için sermaye artırımına gidildiğini bildirdi.

Anatolia Enerji Sermaye Artırım Detayları

Margün Enerji %100 bağlı ortaklığı olan Anatolia Yenilenebilir Enerji A.Ş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan, 105 MWe GES kapasitesine karşılık 157,5 MWp güçte güneş enerji santrali kurulması planlanan YEKA Kullanım Hakkı Sözleşmelerini takiben, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nda (EPDK)  Ön lisans ve Üretim Lisansı başvurusunda bulunabilmek için Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği'nin 12'nci ve 20'nci maddeleri gereğince, Şirketimizin sermaye arttırması gerekmektedir.

Bu kapsamda, 10.04.2022 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında Anatolia Yenilenebilir Enerji A.Ş' nin mevcut 17.000.000 TL olan ödenmiş sermayesini nakden 8.000.000 TL artırarak 25.000.000 TL'ye çıkarma kararı almıştır. Sermaye artırımı 20.04.2022 tarih itibariyle Ticaret Sicil Gazetesi'nde tescil edilmiştir. Bu sermaye artışından elde edilecek fon YEKA GES yatırımlarında kullanılacaktır.

 @Halka Arz Analiz Telegram Takip Et @Halka Arz Analiz Twitter Takip Et