Memur Ve Emeklilere Yüzde 22,80 Zam Geliyor

Memur Ve Emeklilere Yüzde 22,80 Zam Geliyor

TÜİK verilerinin açıklanması ile memur ve emekliler için yüzde 22,80 oranındaki zam kesinleşti. Temmuz ayı itibariyle memur ve memur emeklileri, 6 aylık...

TÜİK verilerinin açıklanması ile memur ve emekliler için yüzde 22,80 oranındaki zam kesinleşti. Temmuz ayı itibariyle memur ve memur emeklileri, 6 aylık enflasyon zammı alacak. Üstelik enflasyon zam oranı aşıldığı takdirde fark da alan memurlar için yılın ilk 3 ayındaki rakamlar belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan son verilerde enflasyon oranı yüzde 22,80 oldu. Toplu sözleşmede yüzde 7 oranında bir fark almaya hak kazanan memurlar için yüksek enflasyon doğrultusunda yüzde 15.30 oranında bir fark ortaya çıktı. SSK ve Bağ-Kur emeklisini de kapsayan bu düzenleme, yılın ikinci yarı yılında yapılacak artışı da ortaya çıkardı.

Yüzde 22,80 Zam Kesinleşti

3 aylık veriler ile 7+15.31 oranlarında zam almaya hak kazanan emekliler için yılın genelinde de bu artış devam edebilir. İlk maaşları 15 Temmuz 2022 tarihinde alacak emeklilerin bu tarihe kadarki sürede artışın devam etmesi halinde alacağı maaş yükselecek. Sabah Gazetesi’nde yer alan haberine göre 6 aylık enflasyon yüzde 30.3’e ulaşabilir.