Memurların Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak?

Memurların Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak?

Memurlar, Temmuz ayı içerisinde yüzde 22.81 oranında zam alacak. Beklentiler ek zammın eklenmesi yönünde. 3600 ek gösterge düzenlemesi ile Türkiye'de...

Memurlar, Temmuz ayı içerisinde yüzde 22.81 oranında zam alacak. Beklentiler ek zammın eklenmesi yönünde. 3600 ek gösterge düzenlemesi ile Türkiye'de düzenleme kapsamındaki tüm meslek grupları için yeni bir dönem başlamış olacak. Geçtiğimiz gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamalarda, ek gösterge düzenlemesinin mayıs ayı içerisinde meclise sunulacağı belirtilmişti.

3600 Ek Gösterge Maaşlara Ne Kadar Etki Edecek?

Yeni düzenleme ile öğretmenlerden memurlara kadar pek çok farklı kesimde maaşlarda artış yapılacak. Yapılan açıklamalara göre 6 bin lira emekli maaşı alan bir öğretmen 3600 ek gösterge sonrası 1200 lira ek alacak. Maaşı 7200 liraya çıkacak emekliler, ortalama 1234 liralık bir artış elde edecek. 3600 ek gösterge Temmuz ayı itibari ile maaşlarda da yükseliş yaşanmasını sağlayacak. En çok merak edilen emekli ikramiyelerindeki artış olurken bu konuda şu an için net bir durum bulunmuyor. Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri olarak 4 meslek grubunu yönelik hazırlanan 3600 ek göstergede önümüzdeki günlerde nihai karar verilecek. 2200 veya 3000 gösterge alan kamu çalışanlarında da beklentiler 3600'e çıkarılması yönünde. Ancak bugüne kadar kesin bir karar alınmadığı için düzenlemenin hangi meslek gruplarını kapsayacağı bilinmiyor. 3. oturum ile 3600 ek göstergedeki tüm detaylar netlik kazanacak.