MicroStrategy, Bitcoin Yatırımlarına Devam Ediyor

MicroStrategy, Bitcoin Yatırımlarına Devam Ediyor

Bitcoin’e yaptığı yüklü yatırımlar ile bilinen MicroStrategy, 190 milyon dolarlık yeni bir yatırım daha duyurdu. MicroStrategy Bitcoin yatırımlarında...

Bitcoin’e yaptığı yüklü yatırımlar ile bilinen MicroStrategy, 190 milyon dolarlık yeni bir yatırım daha duyurdu. MicroStrategy Bitcoin yatırımlarında hız kesmiyor. Bugüne kadar binlerce Bitcoin alarak yatırım yapan şirket son yatırımında 190 milyon dolarlık bir alım daha yaptı. 190 milyon dolar karşılığında 4167 Bitcoin’i daha hanesine ekleyen şirketin bu hamlesi, tüm dünyada dikkat çekti. Rapora göre şirket 190 milyon dolarlık yatırımına 15 Şubat tarihinde başladı ve 4 Nisan’da tamamladı. Bu tarihler arasında yapılan alımlar ile şirket 130 bin BTC bandına yaklaştı.

MicroStrategy’nin BTC Yatırımı Artıyor

Yazılım firması olan MicroStrategy, son alımında ortalama 45.714 dolar üzerinden alım yaptı. Yatırım sonrasında şirketin toplam Bitcoin yatırımı 129.218 oldu. Şu anki değerine göre şirketin kripto para yatırımı 6 milyar dolara ulaştı. Şirket bundan sonraki süreçte de yatırmalarına devam edecek. Üstelik şirketin planlamalarında -205 milyon dolar borçlanma yoluyla BTC almak da bulunuyor.