Petrol Fiyatları Düştü, Akaryakıta İndirim Geldi

Petrol Fiyatları Düştü, Akaryakıta İndirim Geldi

Geçtiğimiz hafta içerisinde 120 dolara kadar yükselen brent petrol nedeniyle akaryakıt fiyatlarına arka arkaya zam yapılmıştı. Bu hafta ise düşüş yaşayan...

Geçtiğimiz hafta içerisinde 120 dolara kadar yükselen brent petrol nedeniyle akaryakıt fiyatlarına arka arkaya zam yapılmıştı. Bu hafta ise düşüş yaşayan petrol fiyatları 100 dolara kadar geriledi. 20 dolarlık düşüş sonrası Türkiye’de akaryakıt fiyatlarında yeni indirimler gelmeye başladı. İlk indirim motorine uygulandı. Motorin litre fiyatları 1,55 liralık bir düşüş yaşadı.

Anlaşma Petrol Fiyatlarını Düşürdü

Petrol Fiyatları Türkiye’de Rusya ile Ukrayna temsilcilerinin anlaşma sağlaması, petrol fiyatlarının gerilemesinde etkili oldu. Dün 103 dolara kadar düşen petrol için önümüzdeki günlerde olası bir barış daha fazla düşüş yaşanmasını sağlayabilir. Bu nedenle önümüzdeki günlerdeki seyir belirleyici olacak.

Motorin Litre Fiyatları Kaç Para?

1,55 liralık indirim sonrasında motorinin litre fiyatı bölgelere göre şöyle; İstanbul'da 23,64 liradan 22,09 liraya, Ankara ve İzmir'de 23,72 liradan 22,17 liraya düştü.