Şeker Fiyatlarına Zam Geldi

Şeker Fiyatlarına Zam Geldi

Türkşeker tarafından şeker fiyatlarına yapılan zam hakkında resmi duyuru yapıldı. Açıklamaya göre kilogram fiyatı 7,80 liraya yükseldi. Türkşeker...

Türkşeker tarafından şeker fiyatlarına yapılan zam hakkında resmi duyuru yapıldı. Açıklamaya göre kilogram fiyatı 7,80 liraya yükseldi. Türkşeker tarafından şeker fiyatlarına yeni bir zam yapıldı. Resmi olarak duyurulan yeni tarifelere göre fiyatlar yüzde 31 oranında arttı.

İşte Zamlı Şeker Fiyatları

şeker fiyatları Yüzde 31 zam sonrasında 5,96 lira olan şeker kilogram fiyatı 7,80 liraya yükseldi. Zam ile ilgili gerekçe ise artan maliyetler oldu. Zam ifadelerinin kullanılmadığı dikkat çekerken açıklamada fiyatlarda güncelleme yapıldığı belirtildi.  Resmi internet sitesinden konuyla ilgili olarak "Raf Fiyat Garanti (RFG) Sistemi kapsamında vatandaşlarımızın uygun fiyatla paketli kristal toz ve küp şekere ulaşmasını sağlayan Türkşeker, artan maliyetleri dikkate alarak şeker fiyatında güncelleme yapmıştır. Bu kapsamda şekerin kilogram fiyatı 31.03.2022 tarihi itibari ile KDV dahil 7,80 lira olarak belirlenmiştir.” denildi. 50 kilogram şeker fiyatı da artış ile birlikte 550 liraya yükseldi.