54 Soru Önergesine Yanıt Alamayan CHP'li Şahin'den Tepki

 54 Soru Önergesine Yanıt Alamayan CHP'li Şahin'den Tepki

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, 2021 yılı içerisinde 54 soru önergesi vermesine rağmen hiçbir önergesine yanıt alamadı. Cumhuriyet gazetesinde...

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, 2021 yılı içerisinde 54 soru önergesi vermesine rağmen hiçbir önergesine yanıt alamadı. Cumhuriyet gazetesinde yer alan bir habere göre CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin 2021 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı’na yönelik 54 soru önergesi verdi.  54 soru önergesinin hiçbirine yanıt alamayan milletvekili, tepki gösterdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına konuyu taşıyan veya herhangi bir bilgi alamadığını söyleyen Milletvekili Şahin, anayasal denetim hakkının engellendiğini ifade ederek önergelerine yanıt almak istediğini söyledi.

Başkan Şentop: Biz Aracıyız

Konu ile ilgili TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan destek isteyen Milletvekili Şahin, buradan da bir sonuç alamadı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı olarak sunulan önergelerin ve taleplerin ilgili kurumlara aktarıldığını ve görev yetkilerinin bununla sınırlı olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Şentop, bu konuda herhangi bir sorumluluğunun olmadığını ifade etti. Bir yıldan beri önergelerine yanıt alabilmek adına pek çok farklı kurum ve kuruluş ile temasa geçmesine rağmen milletvekili olan bir ismin herhangi bir şekilde sorularına yanıt alamaması Türkiye'de gündem oldu. Milletvekili Şahin tarafından yapılan açıklamalarda “Omicron ve Delta varyantlarına karşı Turkovac’ın etkinlik oranı nedir? Kamu-özel işbirliği modeli ile yapılan 19 şehir hastanesinin yatırım maliyeti nedir? Yap-kirala-devret modeli ile yapılan şehir hastanelerine 2021’in ilk üç ayında ödenen kira ve hizmet bedelleri nedir? Sağlıkçılara tavandan yüzde 100 ek ödeme yapılacağı beyanı neden gerçekleştirilmemiştir? Covid-19 olan sağlıkçılardan kaçı yaşamını yitirmiştir?” gibi soru önergelerinin yöneltildiği belirtildi.