ABD’de Kardan Dolayı 26 Kişi Öldü

ABD’de Kardan Dolayı 26 Kişi Öldü

ABD'de yoğun kar yağışından kaynaklı trafik kazalarından dolayı 26 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Kanada ve ABD’nin kuzey, güney ve doğu eyaletlerinde meydana gelen kar fırtınası sebebiyle 26 kişi hayatını kaybetti. Kış fırtınasının kısa sürede ülkeyi etkisi altına almasıyla can kaybı 26 kişi oldu. Aşırı soğukların neden olduğu trafik kazaları can kaybı yaşanmasına neden oldu.

-45 Dereceyi Gördüler

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi tarafından yapılan açıklama sonucu New York eyaletindeki Buffalo kentinde görüş mesafesinin sıfıra düştüğü ve 10 bine yakın uçuşun iptal edildiği, Kanada sınırında yer alan Montana eyaletinde ise hava sıcaklığının – 45 dereceyi gördüğü belirtildi.

kk.jpg

Yoğun kar yağışı sebebiyle bazı eyaletlerde kar kalınlığının 89 cm’ye kadar yükseldiği belirtilirken, ABD Ulusal Hava Durumu Servisi tarafından yapılan uyarıda 8 milyondan fazla insanın kar fırtınası uyarıları altında yaşadığı belirlendi. Genelde ılıman olan güney eyaletlerinden olan Louisiana, Alabama, Florida ve Georgia’da bile donma uyarıları yapıldı. Yapılan hava durumu tahminlerine göre son yılların en soğuk noelinin yaşanacağı belirtildi. Yapılan açıklamada: "kışa dair şimdiye kadarki en büyük hava durumu uyarıları ve tavsiyelerinden biri olduğunu” dedi.