AKP Sözcüsünden Hüseyin Örs Açıklaması

AKP Sözcüsünden Hüseyin Örs Açıklaması

Dün Mecliste gerçekleştirilen kavgadan sonra farklı isimlerden açıklamalar gelmeye başladı. Bir açıklama da AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik tarafından Hüseyin Örs’e yapılan yumruklu saldırıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şiddetin Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldığına değindi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik bugün Ak Parti Genel Merkezinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündemle ilgili yaptığı açıklamayla gündeme gelen Ömer Çelik Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de ki bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmayı eleştirdi.

Mecliste başlayan kavganın da Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldığına değinen Çelik sözlerinde:

"Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımıza 'tiran' ya da 'diktatör' şeklinde ifadeler kullanmayı, Türkiye'nin dışındaki kara propaganda merkezleriyle paralel bir biçimde yürütmeye devam ediyor. Türkiye'nin seçilmiş Cumhurbaşkanına 'tiran' ya da 'diktatör' gibi ifadeler kullanmak hiç kimsenin haddine değil. Bunu şiddetle kınadığımızı bir kere daha belirtmek istiyorum. Herkesin siyasi geçmişi ortada. Sayın Cumhurbaşkanımız bulunduğu bütün görevlere gençlik yıllarından beri sürekli olarak seçimle iş başına gelmiş.

Aynı şekilde AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne kadar da açık, şeffaf, demokratik seçimlerle her seçimin kazananı olarak ortaya çıkmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu'nun ise toplumun önüne koyacağı herhangi bir demokratik başarı hikayesi yok ama buna rağmen Sayın Kılıçdaroğlu eski vesayetin diline yaslanarak, eski Yassıada zihniyetinin üslubuna yaslanarak Sayın Cumhurbaşkanımıza Batı'daki faşistlerin, kara propaganda merkezlerinin üslubunu, tavrını 'kes-kopyala-yapıştır' yöntemiyle kullanmaya devam ediyor." dedi.

celik.jpg

Zafer Işık’la İlgili Disiplin Süreci Başlatılacak Mı?

Basın mensupları tarafından sorulan soruları cevaplayan AKP Sözcüsü İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk atan Zafer Işık’la ilgili disiplin süreci başlatılıp başlatılmayacağıyla ilgili:

"Bununla ilgili bir değerlendirmemiz yok. Orada istenmeyen bir arbede oluştu, bu kavganın ortaya çıkmamasını arzu ederdik. Üzüntümüz, bir milletvekilinin sağlık problemi yaşamasıdır, asıl arzumuz bu tarz olayların hiç yaşanmamasıdır. Sözel şiddet Sayın Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldı ve maalesef bu noktalara kadar gelmiş oldu" açıklamasını yaptı.