Akşener'den Erdoğan'a: "Şifa"

Akşener'den Erdoğan'a: "Şifa"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hurma tüketilmesini istemesi sonrası başlayan tartışmaya İyi Parti Lideri Meral Akşener de katıldı. Cumhurbaşkanı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hurma tüketilmesini istemesi sonrası başlayan tartışmaya İyi Parti Lideri Meral Akşener de katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan manda yoğurdu ve hurma gibi ürünler tükettiğini ve vatandaşların da bu ürünleri tüketmesi yönünde önerilerde bulunmuştu. Ancak Türkiye'de manda yoğurdunun çok yüksek fiyatlar ile satılması, yeni bir tartışmanın da ortaya çıkmasına neden oldu. Konu ile ilgili İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı hurma önerisine gönderme yapan Meral Akşener, 144 lira fiyatıyla birlikte hurmayı şifa notuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ne Demişti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Manda yoğurdu hakikaten kalitedir. İçine şöyle Medine hurması doğrarım, çay kaşığı kestane balı ve yulaf ezmesi atarım. Bunu yer yatarım, şifa..." demişti.