Ali Babacan’a ODTÜ’de Şok Protesto!

Ali Babacan’a ODTÜ’de Şok Protesto!

ODTÜ’de söyleşi programı bulunan Deva Partisi Lideri Ali Babacan, öğrencilerin protestosu sonrasında programını iptal etmek zorunda kaldı. Orta Doğu...

ODTÜ’de söyleşi programı bulunan Deva Partisi Lideri Ali Babacan, öğrencilerin protestosu sonrasında programını iptal etmek zorunda kaldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin Rumeli Hisarüstü'ndeki öğrenciler ile söyleşi yapmak isteyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan öğrencilerin tepkisiyle karşılaştı. Söyleşi için üniversiteye girmek isteyen Babacan’a karşı öğrenciler bir olurken propaganda tepkisi yapıldı.

Öğrencilerden Ali Babacan’a Tepki

ODTÜ’den mezun olan Ali Babacan, üniversitesinde öğrencilerin hiç beklemediği tepkisiyle karşı karşıya geldi. Öğrenciler adına yapılan konuşmada  "Bugün bu ülkede bugün kirasını, faturasını ödeyemeyen emekçilerin, yurt bulamayan öğrencilerin baş düşmanı. Tüm politikaların yardımcısı ve yaratıcısı Babacan, stadında devrim yazan ODTÜ'de kendi propagandasını yapmaya çalıştı ancak izin vermedik. 50 milyon dolarlık özelleştirmenin sorumlusu olan Babacan gibiler bugün umut olmaya çalışıyor. Biz de diyoruz ki onlar umut olamaz. Babacan ve onun gibilerle mücadele etmeye devam edeceğiz" denildi. Babacan’ı propaganda yapmakla itham eden öğrenciler, Babacan’ın mezun olduğu üniversiteye girmesini ve söyleşi yapmasını istemedi. Yaşana olaylar sonrasında Ali Babacan konuya dair herhangi bir açıklama yapmazken, söyleşinin iptal edildiği açıklandı. ODTÜ’nün Ali Babacan’a karşı bu tavrı ise sosyal medyada geniş bir yer buldu.