Amazon, Alexa Uygulaması ile Makbuz Taradığınızda Para İadesi Yapacak!

Amazon, Alexa Uygulaması ile Makbuz Taradığınızda Para İadesi Yapacak!

TechCrunch'ın yaptığı habere göre, Amazon Alexa uygulamasına Alışveriş Listesi Tasarrufları özelliğini ekledi. Herhangi bir mağazadan özelliğe uygun...

TechCrunch'ın yaptığı habere göre, Amazon Alexa uygulamasına Alışveriş Listesi Tasarrufları özelliğini ekledi. Herhangi bir mağazadan özelliğe uygun ürünlerin makbuzlarını taramanıza ve nakit para ödülleri kazanmanıza olanak sağlayacak bu özelliğin Amazon için güzel tarafı siteden alışveriş yapmadığınız zamanda bile alışveriş alışkanlarınız hakkında bilgi sahibi olmasıdır.

Mevcut ödülleri almak için Alexa uygulamasında ürün araması yapın ve ardından alışveriş listenize ekleyin. Gidip alabileceğiniz türden bir yer seçin, aldığınız zaman makbuzu ve ürün barkodlarını tarayıp uygulamaya yükleyin. Tekrar site içerisinde kullanabileceğiniz nakit para ödülleri kazanacaksınız.

Amazon Bütün Verilerinizi Alabilir Olacak

Tabii bunu yaparken makbuzdaki bütün bilgileri okuyabilir hale gelecek. Buna benzer birçok alışveriş sitesinde alışveriş verileriniz karşılığında ödüller kazanabiliyorsunuz. Ürün başına ödül miktarları gözüküyor. Mesela örnek vermek gerekirse, Fetch, Ibotta gibi şirketler buna olanak sağlıyor.