Biberin Fiyatı Artık Gram İle Yazılıyor

Biberin Fiyatı Artık Gram İle Yazılıyor

Meyve ve sebze fiyatlarında en çok artış yaşayan biberde fiyatlar artık gram ile yazılmaya başlandı. Pazar tezgâhlarında sivri biber fiyatları artmaya...

Meyve ve sebze fiyatlarında en çok artış yaşayan biberde fiyatlar artık gram ile yazılmaya başlandı. Pazar tezgâhlarında sivri biber fiyatları artmaya devam ediyor. Fiyatlar son güncellemeler sonrasında 60 liraya kadar yükselirken pazar esnafı yüksek fiyatları yazmak yerine gram fiyatlarına yer vermeye başladı. 200 gramlık etiketlerin yer aldığı tezgâhlarda biber böylece daha düşük etiketlerle sergileniyor.

Biber Fiyatları Rekor Kırdı

Bugüne kadarki süreçte bu kadar yüksek bir fiyata sahip olmayan sivri biber, vatandaşların almaktan vazgeçtiği bir ürün oldu. Biber gibi fiyatı artan bir diğer ürün ise marul. Küçük boyları 10 liradan, normal boyları ise 18 liradan satılan marullar, vatandaşların paradan eli boş dönemsine neden oluyor. Fiyatların yüksek olmasında hava şartlarının, maliyetlerin artmasının etkili olduğunu söyleyen üreticiler ise çoğu ürünün direk çöpe gitmek zorunda kaldığını ve düşük üretim, yüksek talep nedeniyle fiyatlarda rekorların geldiğini belirtti.