CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Adayı Değerlendirmesi

 CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Adayı Değerlendirmesi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Lideri Özdağ’ın Mansur Yavaşı aday göstermesini değerlendirdi ve “Memnunum” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal...

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Lideri Özdağ’ın Mansur Yavaşı aday göstermesini değerlendirdi ve “Memnunum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Açıklamalarında cumhurbaşkanı adayı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı öneren Özdağ, tüm Türkiye’de gündem olmuştu. Bu konuda net ifadeler kullanan Kemal Kılıçdaroğlu ise olarak, "Sayın Özdağ'ın cumhurbaşkanı adayı için bir CHP'liyi önermesinden memnunum" dedi.

Mansur Yavaş Aday Olacak Mı?

Halk TV’ye özel açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalarıyla dikkat çekti. Kılıçdaroğlu,  seçim ve Cumhurbaşkanlığı ile ilgili olarak "Cumhurbaşkanlığı adaylığı söz konusu olunca akla bir CHP’li ismin gelmesi memnuniyet verici. Sayın Özdağ’ın cumhurbaşkanı adayı olarak bir CHP’liyi önermesi güzel bir şey. Buna memnun oldum. Kimse merak etmesin. Bu kötü gidişi durduracağız. Millet İttifakı’nın adayı cumhurbaşkanı olacak. Kimin aday olacağı konusunda anahtar 6’lı masa. 6 lider adayı belirleyecek. Biz 6 genel bakan bir kader birliği yaptık. Demokrasi, insan hakları, ifade özgürlüğü, medya özgürlüğü, hukukun üstünlüğü, ekonomik krizin çözülmesi, vatandaşlarımızın insanca yaşama koşullarına kavuşturulması, hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi gibi demokratik, sosyal hukuk devletinin tüm kurallarını ve kurumlarını hayata geçireceğiz. İktidara geldiğimizde 5 ay içinde Türkiye rahatlayacak, vatandaşlarımız nefes alacak." dedi.