CHP Sözcüsünden Ekrem İmamoğlu Açıklaması

CHP Sözcüsünden Ekrem İmamoğlu Açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’tan Ekrem İmamoğlu açıklaması geldi. Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza ile ilgili konuşan Faik Öztrak’ın sözleri gündeme bomba gibi düştü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak tarafından CHP Genel Merkezi’mde bir basın toplantısı düzenlendi. CHP’li Öztrak tarafından Ekrem İmamoğlu ile ilgili açıklama yapıldı. Öztrak tarafından yapılan açıklamada:

Savcı kararı İstinaf Mahkemesine götürmek için, gerekçeli kararı ivedilikle talep etmiş. Bir de ‘Ben izine çıkıyorum, kararı başsavcılığa gönderin’ demiş. Hayırdır? Bu neyin telaşı, bu neyin acelesi? ‘İzin aldım’ deyip, dosyayı başsavcılığa devretmek de neyin nesi? Yine hangi kumpasların peşindesiniz?

Her şey ayan beyan ortadadır. Mahkûm edilmek istenen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı değildir; 16 milyon İstanbulludur. 16 milyon İstanbullunun iradesidir. Belediye Başkanımızı 16 milyon İstanbullu seçti. Hem de bir de değil, iki defa seçti. 31 Mart Mahalli İdare Seçimlerinde, İstanbul'u 21 bin 462 oyla kaybeden saray bunu hazmedemedi. YSK iradesiyle, millet iradesine darbe yapmaya kalktı. Mızıkçılık yaptı. 23 Haziran'da tekrarlanan seçimlerde fark, 806 bin 426'ya çıktı. İstanbullu iradesini gasp etmeye kalkanlara haddini bildirdi. Milli irade gaspçılarına tarihi bir ders verdi. Şimdi bunun kuyruk acısını, bir türlü unutamıyorlar.

Hiç utanmadan ‘Seçimi çaldılar' diyerek, haksız, hukuksuz seçim tekrarlatanlar yargılandı mı? Hayır yargılanmadı. Bu süreçte yaşadıklarını anlatan milletin seçtiği Belediye Başkanına, ‘Ahmak' diye hakaret eden atama bakan yargılandı mı? Hayır yargılanmadı. Ama tüm bu yaşanan adaletsizliğe, kendine hakaret eden atama bakanın yaptıklarına, ‘Ahmaklık' diye cevap veren belediye başkanımız yargılandı. ‘Ahmaklık, hep aynı şeyleri yapıp, farklı sonuçlar beklemektir.' Bu ben söylemiyorum, Albert Einstein söylemiş.

Hizmete Devam Edecektir!

Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, görevinin başındadır. 16 milyon İstanbulluya hizmete devam edecektir. Dün İstanbul Saraçhane'de, demokrasi aşığı altı partimiz, adaleti, hakkı, hukuku korumak için bir araya geldi. O meydanda ayrımsız her partiden 10 binlerce İstanbullu milli iradeyi kullanma kararlılığını gösterdi. Saraçhane'de atan yüz binlerce yürek, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' dedi. ‘Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet' diye haykırdı. Kayıtsız şartsız, hakimiyeti milliye Cumhuriyettir. Ancak her Cumhuriyet, hakimiyeti milliye değildir. ‘Bilhassa kimsesizlerin kimsesi' olan Cumhuriyet, bunların elinde, ne yazık ki bu vasfından da koparılmıştır.