CHP’den TÜİK Verilerine Tepki Geldi

CHP’den TÜİK Verilerine Tepki Geldi

Bugün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerine CHP’den tepki geldi. TÜİK'in verilerinin hatalı olduğunu iddia eden Öztrak'ın açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak tarafından bugün açıklanan Kasım ayı enflasyon verilerine tepki gösterildi. Bugün açıklanan Kasım ayı enflasyon verileriyle ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak tarafından 12 aylık tüketici enflasyonu ve gıda enflasyonu verileri paylaşıldı. Faik Öztrak tarafından yapılan paylaşımda:

“Fiyat etiketleri şişerken, enflasyon düşüyor. Enflasyonda ‘baz mevsimi' başladı. Tarihimizde hiç görülmemiş bir hızda enflasyonu şahlandırdılar. Beceriksizlik çıtasını o kadar yükseğe koydular ki, artık beceriksizlikte kendilerini aşamayınca, enflasyonun gazı da kesildi. Şimdi sorumluluktan kaçmak için algı operasyonlarına hız vermeye sıra geldi. Millet bizzat yaşadığı ekonomik yıkıma yabancılaştırılacak. Enflasyonun yüzde 19'dan, yüzde 84'e düşürüldüğüne inandırılmaya çalışılacak. Yandaş kalemler, troller, tam gaz dezenformasyon fırtınası estirecek.

Yeter ki bu kifayetsizlerin beceriksizlikleri hiç konuşulmasın. Yeter ki tüm dünyada gıda fiyatları düşerken, Türkiye'de gıda enflasyonunun yüzde 102'yi aştığı, gıda enflasyonunda yeni bir rekor kırıldığı, mutfaklarda yangının büyüdüğü haber olmasın. Boş teneke çok ses çıkarır. Bu kifayetsizler gürültü yaparak, dersi kaynatmak isteseler de, milletimiz sandıkta bunlara okkalı bir ders vermeye hazırlanıyor. Kurt kışı geçirir, ama yediği ayazı unutmaz. Bugün sorumluluktan kaçmaya çalışan, yarın sonuçlarından kaçamaz” dedi.