Cumhurbaşkanı Erdoğan Asgari Ücrette Net Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Asgari Ücrette Net Konuştu

Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan net bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı konuşmaların zamanının aralık...

Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan net bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı konuşmaların zamanının aralık ayı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücretteki artış taleplerine yönelik yeni açıklamalarda bulundu. Özbekistan’a giderek temaslarda bulunan ve bugün yurda dönüş gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında asgari ücret tartışmalarına yer verdi. "Ben vatandaşıma onu aldatacak, yani yapmayacağımız veya yapamayacağımız bir şeyi söylemeyi doğru bulmam. Asgari ücreti tespit için bir komisyon var. Her sene toplanıyor. Dolayısıyla da bunun vakti aralıktır. Vakti geldiğinde de asgari ücretle sorumlu olan sendikalar ve Çalışma Bakanlığım otururlar konuşurlar, adımı atarız. Durum bu." diyerek bu konudaki düşüncelerini net bir şekilde aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonrasında ise gündemdeki olaylara yönelik değerlendirmeler yaptı.

İşte Asgari Ücret ve Dikkat Çeken Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle; Gıda güvenliği noktasında hiçbir bir sıkıntımız yok. Buğdayda biraz sıkıntımız vardı. Nitekim bu sıkıntı da büyük ölçüde aşılmış vaziyette. Yani bizim şu anda stoklarımızda bir sıkıntı yok. Ama biz daha da takviye alalım diyoruz. Bunun dışında şu anda ne yazık ki kırmızı eti fırsata dönüştürmek isteyen bazı fırsatçılar var. Vatandaşımıza ucuz et yedirmekte kararlıyız. Kıymada, kuşbaşı ette bunu başarmamız lazım dedik. Karkas olarak getirirsek karkas ette de bu adımları atabiliriz dedik. Şekerde de biliyorsunuz fırsatçılar bazı yanlışlar yaptılar. Şekerle ilgili de gerek TÜRKŞEKER gerek Konya gerek Kayseri buralarda yine adımlarını olumlu istikamette atacaklar ve bu fırsatçılara bu üç önemli merkez fırsat vermeyecek. Mümkün olduğunca TÜRKŞEKER orijinli bir adımı inşallah şekerde de atacaklar.