Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fahiş Fiyat Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fahiş Fiyat Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı yeni açıklamada fahiş fiyatlarda yeni bir döneme geçiş yapıldığını söyledi. Erdoğan yeni düzenlemeler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı yeni açıklamada fahiş fiyatlarda yeni bir döneme geçiş yapıldığını söyledi. Erdoğan yeni düzenlemeler ile yüksek fiyatların önüne geçileceğini duyurdu. Türkiye'de yüksek enflasyona karşı hükümetten arka arkaya adımlar gelmeye devam ediyor. Enflasyon ve fahiş fiyat ile mücadele edilebilmesi adına bugüne kadar pek çok farklı düzenleme yapılmış olsa da istenen sonuca ulaşılamadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamalarında ise yeni bir döneme geçiş yapılacağı belirtildi. Yüksek enflasyon ve fahiş fiyat uygulamasına karşı atılacak yeni adımlar ile daha iyi sonuçların alınacağını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, alım güçlerinin eskisinin de üzerine çıkması adına gerekli tüm çalışmaların yapılacağını vurguladı.

Yeni Dönem Başlıyor

Salgın ile küresel üretim sisteminin değiştiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı, yeni sistemde Türkiye'nin daha etkin bir şekilde var olabilmesi adına çalışmaların yapılacağını ve Türkiye'nin daha etkin bir şekilde pazarda yer almasının sağlanacağını söyledi. Tüm bu açıklamaları ile dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılacak çalışmalar ile ilgili de bilgiler verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili sözleri şöyle; "Sanayimizin, yolların ve limanların harıl harıl çalışıyor olması, ihracatımızın her ay rekorlar kırarak artmayı sürdürmesi hedeflerimize doğru ilerlediğimizin işaretidir. Salgının zirveye çıktığı 2020 yılından bugüne kadar 2,6 milyon kişinin istihdama dahil olması, insanımızın işini ve aşını koruma hassasiyetimizin gayesine ulaştığını gösteriyor. Tekrar altını çizerek ifade ediyorum; bu gerçekler, vatandaşlarımızın günlük hayatlarında yaşadığı sıkıntılara bigane kaldığımız anlamına asla gelmiyor. Sizler de takdir edeceksiniz ki arka planda işleyen bir üretim ve ticaret sistemi olmadan insanlara geleceklerine güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkanlar sunabilmek de mümkün değildir. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma kararımızdan asla geri adım atmadık, atmayacağız. Bu hedefi milletimizin yeni Kızılelması olarak görüyoruz."