Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Vizyon Eleştirisi Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Vizyon Eleştirisi Yapıldı

Dün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan vizyon belgesiyle ilgili tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri gündeme düştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da gençlerle buluştu. Yaptığı buluşmada CHP’nin İkinci Yüzyıla Çağrı toplantısını eleştiren Erdoğan’ın sözleri gündeme düştü. Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şanlıurfa Gençlik Buluşmasında gençler tarafından sorulan soruları cevaplayan Erdoğan’ın sözleri gündeme bomba gibi düştü.

CHP’ye Vizyon Eleştirisi

cumhurbaskani.jpg

Şanlıurfa Haliliye de gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin vizyon toplantısıyla ilgili eleştirisini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından:

"Geçtiğimiz günlerde altılı masadan bir açıklama geldi ve Eğer biz seçimleri kazanırsak hepimiz cumhurbaşkanı yardımcı olacağız, cumhurbaşkanı yardımcısı olursak milletvekili olamayacağız ama ikisini aynı anda istiyoruz diye çalışmalar yapmaya çalışıyorlar. Açıklamalar gösteriyor ki altılı masa bir yıldır kendi menfaatleri peşinde milletimize ne verebiliriz değil, sen ne istiyorsun, sana ne verebiliriz, senin eksiğin ne doğrultusunda ilerliyorlar. Bu menfaatleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu, "Sendeki zeka, sendeki siyaset mantığı inan onlarda yok." dedi.

Bize Yerli ve Milli Bir Zihniyet Lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "Onların şu andaki derdi bu masadan kim ne kadar ne kapar, yaptıkları bu. Bugün vizyon açıklamış, bu vizyonu açıklarken vizyon denilen olayın içinde Amerika'da bilmem kim, bilmem şuradan kim. Bunlarla benim milletimi aldatacaklarını zannediyorlar. Bize yerli ve milli bir zihniyet, yerli ve milli bir zeka lazım. Yani, sen lazımsın, sen. Şu mantık, şu zihniyet onlarda yok." denildi.