Cüneyt Özdemir’den 400 Bin Kişilik Anket!

Cüneyt Özdemir’den 400 Bin Kişilik Anket!

Gazeteci Cüneyt Özdemir Twitter hesabı üzerinden yaptığı ankette 400 bin kişinin katılımıyla ciddi bir piyasa araştırması gerçekleştirdi. Gazeteci...

Gazeteci Cüneyt Özdemir Twitter hesabı üzerinden yaptığı ankette 400 bin kişinin katılımıyla ciddi bir piyasa araştırması gerçekleştirdi. Gazeteci Cüneyt Özdemir'in sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı ankette 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına kimin çıkması gerektiği soruldu. Son aylarda Türkiye'nin en önemli gündemlerinden bir tanesi olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik başlatılan anket, kısa süre içerisinde sosyal medyada büyük bir dikkat çekti. Katılımcılar, 400 bini aşkın oy kullandı. Anket sürecin tamamlanması ile birlikte Cüneyt Özdemir tarafından sonuçlar paylaşıldı.

Ankete 402269 Kişi Katıldı

Cüneyt Özdemir yaptığı açıklamalarda 402 bin 269 kişinin ankete katıldığını ve yoğun katılım ile anketin sonuçlandığını duyurdu. Açıklamalara göre ankete katılanların Yüzde 64’ü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında Mansur Yavaş'ı görmek istiyor. En yakın takipçisi ise yüzde 15.7 oranında oy alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise düşük oy alarak sıralamada sonlarda yer aldı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun aldığı oy yüzde 14.5 olurken Meral Akşener'in oyu yüzde 3.4’de kaldı. Son dönemlerde Türkiye'de de aday olması yönünde pek çok farklı kesimden destek gören Yavaş, tüm bu iddialar karşısında sessiz kalmayı tercih ediyor.