Ekrem İmamoğlu’nun Kendi Başkanlığına Puanı 8 Oldu

Ekrem İmamoğlu’nun Kendi Başkanlığına Puanı 8 Oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de gazeteci İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. Programda gündeme dair açıklamalar yapan İmamoğlu, kendi başkanlığına...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de gazeteci İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. Programda gündeme dair açıklamalar yapan İmamoğlu, kendi başkanlığına da 8 puan verdi. Zorlu süreçte yetişilemeyen işler, engelleme unsurları olduğuna dikkat çeken Başkan İmamoğlu, tüm bunların bir neden olamayacağını ve bu nedenle de kendisine 8 puan verdiğini söyledi.

“7,5’tan 8 Puan”

“Zor dönemde başarılı işler yaptık hatta iz bırakan işlerimiz var. 10 metroyu birden yapmak, pandemi döneminde buna kaynak bulmak. Bazı büyükelçiler aylarca Türkiye’ye gelemedi gibi gibi sorunların olduğu dönemde 10 metroyu yapmak kent ormanlarını kazandırmak. Geçenlerde 10 günde yağan yağmur bir günde yağdı ve İstanbul’da tek bir su baskını okudunuz mu? 104 nokta tespit ettik 85’ini bitirdik. (Küçükkaya: 1’den 10’a kadar kendisini puanlarsanız kaç veririsiniz?) 7,5’dan 8 veririm kendime. Bu zor dönemde yetişemediğimiz işler, engelleme unsurlarını da başkasına mal etmiyorum kendimden kırıyorum yine. Bazı işler daha hızlı olurdu.” diyerek bu konudaki düşüncelerini dile getiren Başkan İmamoğlu, soruları açık yüreklilikle yanıtladı.

İmamoğlu’ndan Sabah Gazetesi’ne Tepki

Sabah Gazetesi’nde yer alan "Fahiş zam" manşetine de tepki gösteren İmamoğlu, "Metroya 1,5 milyar liraya elektrik faturasın, ne fahiş zammından bahsediyorsun! Sabah gazetesi sen nerede yaşıyorsun Allah aşkına, Patagonya’da mı yaşıyorsun? Bu zavallı ulaştırma bakanlığının temsilcisi zavallı şahsiyet sen nerede yaşıyorsun!" dedi.