Elon Musk, Twitter ile Olan Anlaşmasının Bot Sayıları Doğrulanana Kadar İlerleyemeyeceğini Söyledi!

Elon Musk, Twitter ile Olan Anlaşmasının Bot Sayıları Doğrulanana Kadar İlerleyemeyeceğini Söyledi!

Elon Musk, sahte ve spam hesapların Twitter kullanıcılarının yüzde 20'sinden fazlasını oluşturabileceği iddiasını yineleyerek sosyal medya şirketini...

Elon Musk, sahte ve spam hesapların Twitter kullanıcılarının yüzde 20'sinden fazlasını oluşturabileceği iddiasını yineleyerek sosyal medya şirketini satın alma anlaşmasının yüzde 5'ten düşük bir oran verene kadar ilerleyemeyeceğini belirtti.

https://twitter.com/elonmusk/status/1526465624326782976

Musk, 226 milyon aktif günlük kullanıcılı Twitter'ı 44 milyar dolara satın almayı planlıyor. Teslarati'nin bir raporuna yanıt olacak şekilde tweet attı. "Twitter'ın iddia ettiğinin 4 katı kadar sahte veya spam hesapların olduğunu düşünüyorum. Teklifim SEC dosyalarının doğru olmasına dayanıyordu. Twitter'ın CEO'su %5'ten düşük olduğuna dair bir kanıt göstermeyi açıkça reddetti. Anlaşma o bunu gösterene kadar ilerleyemez." dedi.

Elon Musk Taktik Olarak mı Kullanıyor?

Elon Musk'ın daha düşük bir fiyat için bot sayısı muhabbetini bir taktik olarak kullandığına dair spekülasyonlar var. Bloomberg, dünkü konferansta Twitter CEO'sunun söylediğine göre daha düşük bir fiyatla anlaşmanın söz konusu olmadığına dair bir açıklama yaptı.

Hatta Twitter CEO'su Parag Agrawal ile bir tweet dizisinde tartıştılar, Musk, uzun tweet dizisine bok emojisi ile yanıt verdi. Tesla CEO'sunun ne yapacağı hâlâ merak konusu.