Erdoğan, merhum Birleşik Arap Emirlikleri hükümdarı Şeyh Halife'yi Onurlandırmak için Abu Dabi'yi Ziyaret Etti!

Erdoğan, merhum Birleşik Arap Emirlikleri hükümdarı Şeyh Halife'yi Onurlandırmak için Abu Dabi'yi Ziyaret Etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salı günü Birleşik Arap Emirlikleri'ne bir ziyarette bulundu ve yeni cumhurbaşkanı ile bir araya geldi. BAE, geçen...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salı günü Birleşik Arap Emirlikleri'ne bir ziyarette bulundu ve yeni cumhurbaşkanı ile bir araya geldi. BAE, geçen Cuma günü üvey kardeşi Şeyh Khalifa bin Zayed Al Nahyan'ın ölümünün ardından Abu Dabi veliaht prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan'ı yeni cumhurbaşkanı olarak seçti.

Erdoğan ve heyeti havalimanında yeni lider tarafından karşılandı. Türk İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Erdoğan'ın Abu Dabi ziyareti sırasında Şeyh Muhammed ile ikili görüşme yapacağı belirtildi.

Birleşik Arap Emirlikleri'ne Destek Büyük

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson da dahil olmak üzere bir dizi dünya lideri, merhum Şeyh Halife'yi onurlandırmak için hafta sonu onu ziyaret etti.

Körfez Arap devletini ABD ve müttefiklerine yakınlaştıran Batı yanlısı bir modernleştirici olarak da bilinen BAE'nin uzun süredir hasta olan hükümdarı Şeyh Khalifa, birkaç yıl hastalıkla mücadele ettikten sonra 73 yaşında vefat etti.