Erdoğan ve Putin’den Ukrayna Zirvesi

Erdoğan ve Putin’den Ukrayna Zirvesi

Erdoğan ve Putin bugün Ukrayna konusunda yeni bir görüşme yaptı. Görüşmede mevcut durumlara yönelik bir değerlendirme yapıldı. AK Parti Genel Başkanı...

Erdoğan ve Putin bugün Ukrayna konusunda yeni bir görüşme yaptı. Görüşmede mevcut durumlara yönelik bir değerlendirme yapıldı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşme yaptı. Görüşmede mevcut durumlara yönelik değerlendirme yapıldı.  Görüşme sonrasında Rusya’dan bir basın açıklaması yapıldı ve durum hakkında bilgi verildi.

Ukrayna Zirvesinde Türkiye’ye Teşekkür

Rusya cephesinden yapılan açıklamalarda Türkiye’ye yönelik teşekkür yayınlandı. Açıklamada “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ile devam eden müzakere sürecine dair temel değerlendirmelerde bulundu. Devlet Başkanı Putin, Rus ve Ukraynalı temsilciler arasında 29 Mart'ta İstanbul'da yapılan müzakere turunun düzenlenmesine destek verdiği için Türkiye’ye şükranlarını dile getirdi. Donbas'ı korumak için devam eden özel askeri operasyon bağlamında insani meselelerin tartışıldığı görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Savunma Bakanlığına Türk vatandaşlarının ve Türk ticari gemilerin savaş alanından tahliyesine sağladığı destekler için teşekkür etti” denildi. Rusya Başkanı Putin öncesinde 31 Mart tarihinde Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile benzer bir görüşme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan barış görüşmelerinde aktif bir rol oynuyor.