FETÖ Operasyonunda Düğmeye Basıldı

FETÖ Operasyonunda Düğmeye Basıldı

FETÖ operasyonu için bir kez daha düğmeye basıldı. Ankara'daki operasyonlarda çok sayıda gözaltı kararı alındı. Ankara'da hakim savcı sınavlarına...

FETÖ operasyonu için bir kez daha düğmeye basıldı. Ankara'daki operasyonlarda çok sayıda gözaltı kararı alındı. Ankara'da hakim savcı sınavlarına yönelik soruşturmada 21 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar, 12 ilde eş zamanlı olarak başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen operasyonlar önemli bir aşamada. Üniversite öğrenimi sırasında örgütte görev alan pek çok kişi gözaltında. Gözaltına alınan kişiler için çok sayıda kanıt toplandı. 29 Mart 2022 tarihinde başlayan operasyonların devam edeceği açıklandı.

FETÖ Operasyonları Sürecek

[caption id="attachment_58" align="aligncenter" width="864"]FETÖ FETÖ Lideri Fethullah Gülen[/caption] Mevcut operasyonlar, Ankara merkezli olarak başlatıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile operasyon genişletilerek sürdürülüyor. Açıklamalara göre kurum sınavlarına hazırlık yapıldığı ihbarı alındı. Örgüt üyeleri sınavlarda yüksek puanlarla devlet kademelerine yerleşmeyi amaçlıyor. Sermaye Piyasası Kurulu meslek personeli sınavında bazı şüpheler öne çıkmıştı. Bu şüpheler üzerine derinleştiren soruşturmada daha fazla kişiye ulaşıldı. Yazılı sınav sorularının sınav öncesinde paylaşıldığı öğrenildi. “Dua Alma” kod adıyla yapılan paylaşımlarda çok sayıda kişi mercek altına alındı. Sınava giriş yapan görevli olan 49 şüpheli için soruşturma sonuçlandı.

İfadeler Sonrasında Mahkemeye Sevk Edilecekler

Gözaltına alınan FETÖ üyeleri için şimdi ifade süreci başlayacak. İfadelerin alınmasının ardından mahkeme sevki bekleniyor. Uzun zamandan beri yapılan takiplerde ele geçirilen deliller belirleyici olacak. Bu nedenle mahkeme heyetinin yüksek cezalar ile yargılama yapması bekleniyor. Ankara'da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında konu ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak.