Haşim Kılıç Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Rakip Mi Olacak?

Haşim Kılıç Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Rakip Mi Olacak?

Millet İttifakı’nın adayı olarak öne sürülen Haşim Kılıç ismiyle ilgili İyi Parti’den açıklama geldi. Açıklamada iddialar kabul edilmedi. Nihat...

Millet İttifakı’nın adayı olarak öne sürülen Haşim Kılıç ismiyle ilgili İyi Parti’den açıklama geldi. Açıklamada iddialar kabul edilmedi. Nihat Genç tarafından geçtiğimiz gün yayınlanan bir mesajda, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının Haşim Kılıç olduğu öne sürülmüştü. Anayasa Mahkemesi başkanlığı yapan Haşim Kılıç uzun zamandan beri siyasetten uzak kalmıştı. Sağ ve sol kesimden oy alabileceği düşünülün Kılıç ismini öne süren Nihat Genç, daha sonrasında Türkiye’de yeni bir tartışmanın başlamasına yol açmıştı. Konuya ilgili bugün yaşanan örneklerde ise İyi Parti’den net açıklamalar geldi.

Haşim Kılıç Aday Olacak Mı?

İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz tarafından yapılan açıklamalar ile Haşim Kılıç konusuna netlik kazandırıldı. Tv100’deki Pazar Siyaseti programına konuk olan Poyraz “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, katıldığı toplantı ve bütün açık alanlarda bu sürece ilişkin adayın temel kriterlerini belirledi. Yani biz 'İkinci bir Erdoğan vakası istemiyoruz' dedi. Bu Sayın Genel Başkanımızın cümlesi. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak dedi. Son dönemlerde şöyle bir şey yapılmaya başlandı. İsimlerdeki popülerlik merkeze alınarak siyaset dizayn edilmeye başlandı. Bununla ilgili elinizde bir veri olmadan bir kulis üzerinden kendi popülerliğinizi artırmak için bu tür yorumlar yapmayın" diyerek gündemdeki iddiaların geçerli olmadığını söyledi.