Hüseyin Örs Hastaneye Kaldırıldı

Hüseyin Örs Hastaneye Kaldırıldı

Bütçe görüşmelerinin ikinci gününde İYİ Parti ve AKP’li vekiller arasında yumruklu kavga çıktı. Çıkan kavga da Hüseyin Örs hastaneye kaldırıldı.

Bugün mecliste İYİ Parti ve AKP’li vekiller arasında yumruk yumruğa kavga çıktı. AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, İYİ Partili Hüseyin Örs’e yumruk attı. Aralarında olan kavganın ardından kalp spazmı geçiren Örs, hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda tedaviye alınan Örs’ün hayati tehlikesinin olduğu da açıklandı.

Bugün mecliste İyi Parti’den sonra kürsüye son konuşmacı olarak İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz çıktı. Ümit Beyaz konuşmaya başlamadan önce AKP’nin ön sırada oturan Samsun Milletvekili ile İzmir Milletvekiline laf attı. Vekillerin atışması olunca arada tansiyon yükseldi. AKP ve İYİ Partili Vekiller kürsünün önünde toplandılar. AKP’li Zafer Işık ve İYİ Partili Hüseyin Örs arasında bir arbede çıktı. Zafer Işık yüzük olan sağ eliyle Örs’e yumruk attı. Örs bir anda dengesini kaybederek yere düştü. Kafasında şişlik olduğu öğrenilen vekilin belinde incinme olduğu için MR çekilmesi istendi.

Hüseyin Örs kaldırıldığı hastanede yoğun bakım servisine alındı. Örs’ün kalp rahatsızlığını tetiklediği, ritim problemi yaşadığı, kalbinin durma noktasına geldiği belirlendi. Elektroşok ile kalbi yeniden çalıştırılan Örs, ambulansla hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.