İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Akşener'e Yanıt Gecikmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Akşener'e Yanıt Gecikmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarına cevap verdi. Polislere yönelik açıklamaları istismar olarak...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarına cevap verdi. Polislere yönelik açıklamaları istismar olarak değerlendiren Bakan Soylu, Akşener için “Zafiyet Hanım” benzetmesini yaptı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından yapılan açıklamalara AK Parti’den yanıt İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Açıklamalarını Twitter adresinden yapan Soylu, emniyet teşkilat vurgusu yaptı.  Bakan Soylu "Polisimize; Cumhurbaşkanı aday adayı ve avanesi ile uyuşturucu taciri karalamasına, küçük ortağınız HDP tarafından "beyaz toros" suçlamasına ve FETÖ'cülerin alçak iftiralarına, meczupların saldırılarına ses çıkaramayan Zafiyet Hanım; anlıyorum ki, Gaziantep'teki kaptagonculardan kurtulamamış!" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sert Çıktı

[caption id="attachment_290" align="alignnone" width="594"]İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İşte o açıklamalar[/caption] Bakan Soylu’nun oldukça uzun bir şekilde yaptığı açıklamalarda şehit ailesine küfür olayına da vurgu yapıldı. "Şehit ailesine küfreden müptezeli koruyan, çok kıymetli(!) devlet büyüğü; Çok kıymetli kendi kendini atayan "müstakbel başbakan", O kadar zayıf oynuyorsun ki; daha önce söyledim; Seni en iyi biz biliriz Seni en iyi bildiğimizi de en iyi sen bilirsin. Emniyet Teşkilatımız her an başarıdan başarıya koşarken Kahraman Polisimiz ağzına hiç yakışmıyor... Son üç yıldır TÜİK araştırmasında Kamu Hizmetlerinde Vatandaş Memnuniyetinde 1. sıra Asayiş Hizmetleri. Tüm araştırmalarda terör, ülkemiz sorunları arasında artık en alt sıralarda. Türkiye'nin en güvenilir kurumları arasında Polis en ön sıralarda. Yapmak istediğin şey, bir FETÖ senaryosu: Türkiye'nin en güvenilir noktasına saldırmak. Başaramayacaksın Zafiyet Hanım." diyen Bakan Soylu’nun bu açıklamaları siyasette ortamın yeniden gerildiğini net olarak gösterdi.