İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı’na Tepki Geldi!

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı’na Tepki Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün AKP Grup toplantısında Ekrem İmamoğlu’na yönelik sözler kullanınca İmamoğlu oldukça sinirlendi.

Bugün gerçekleştirilen AKP Grup Toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada “"Bay Kemal oğluna sahip çık, kendisine başka ebeveynler arıyor" deyince İmamoğlu bu sözlere tepkisiz kalmadı. İmamoğlu tarafından bu sözlere:

"Bizde ayrı gayrı yok. Sayın Kılıçdaroğlu, bizim ailemizin lideri. Dolayısıyla, eğer ona bir laf edilmişse, ona bizim de cevap verme hakkımız vardır. Zira bahsettiği kavramın içinde ben de varım.

Tabii bizim bir aile oluşumuza, kuvvetli bağlarla birbirine sarılıyor olmamıza bu kadar ilgi göstermesi, garip. Demek ki, kendi ailesi içerisinde bu birliği ve bütünlüğü kaybetmiş ki, o alanda bile bizi kıskanıyor. Yani bu kıskançlığı o kadar büyümüş ki Sayın Cumhurbaşkanı’nın, gözü hiçbir şey görmeyecek hale geldi diyebilirim.

Kıskançlık Duygusu Yüksek!

imamoglu.jpg

Genel Başkanımla benim aramdaki ilişkiyi, Genel Başkan'ın bir ‘baba-oğul ilişkisi' diye tariflemesi, muhteşem bir duygu. Bunu bir tek babam kıskanır diye düşündüm. Hani babam der ki, Ya nasıl böyle bir şey der benim oğluma. Ama babam da kıskanmaz. Babam da gurur duyar oğluna böyle bir duygu besleyen Genel Başkanı olmasından. Fakat görüyorum ki, kıskançlık duygusu Sayın Cumhurbaşkanı’nda yüksek.

Gazetecilerin “Oyuna girecek oyunculardan biriyim dediniz. Bu sizin adaylığınız söz konusu gibi algılandı. Adayınınız açıklamadığınız söyleniyor, sizin cumhurbaşkanı adayınız kim” sorusuna cevaben:

Tek başına bir oyun izlemeye alıştığınız için takım oyunundan uzaklaştınız. Hiç anlamıyorsunuz. Takım oyunundan bahsediyorum. Teknik direktörden, oyuna girecek oyuncudan bahsediyorum. Takım oyununu unuttu bu millet. Çünkü tek kişilik oyun görüyor yıllardır. Ben takım oyuncusuyum diyorum, beni daha evden sahaya giderken yolda sakatlamaya çalışıyorlar. Onu ima ettim. Ben CHP'liyim. Her CHP'linin, ailesinin lideri olan genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu adayıdır.

İstanbul’u devraldık, kıskançlığınız, tavan yaptı. Her hamlemizde kıskançlığınız büyüyor. Ve bu kıskançlıkla yapılan hamleleriniz, saldırılarınız, bize müdahaleleriniz şimdi hukuk eliyle derece yükseltti. Görevden alıkonulmak istenen, görevden alınmak istenen dil ile bir nevi tehdit edilen bir pozisyonda kalmamız sağlanmaya çalışılıyor. Bunların hiçbiri bir kere bizi korkutmaz" şeklinde cevap verildi.