İmamoğlu’nun Can Güvenliği İçin Tedbir İstendi

İmamoğlu’nun Can Güvenliği İçin Tedbir İstendi

Suikast mektubu sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu...

Suikast mektubu sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için tedbir istendi. Danıştay cinayeti sonrasında hüküm giyen Osman Yıldırım’ın mektubu sonrasında soruşturma başlatıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yapılması planlanan suikast planının ihbar edilmesi sonrasında savcılık harekete geçti. Soruşturmanın başlatılmasının yanı sıra İmamoğlu’nun can güvenliği için talepte bulunuldu. İstanbul Valiliği’ne yazı gönderen savcılık, gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Başkan İmamoğlu İçin Resmi Yazı Gönderildi

[caption id="attachment_163" align="aligncenter" width="913"]Başkan İmamoğlu'na suikast ihbarı yapan Osman Yıldırım Başkan İmamoğlu'na suikast ihbarı yapan Osman Yıldırım[/caption] Savcılık tarafından Valiliğe gönderilen yazıda "Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan soruşturmaya esas olmak üzere müşteki Ekrem İmamoğlu, vekil Avukat Kemal Polat tarafından sunulan kasten öldürmeye teşebbüs ve tehdit suçları iddiasıyla ilgili 24/03/2022 tarihli şikâyet dilekçesi üzerinden soruşturma başlatılmış olup, müştekinin can güvenliği ile ilgili olarak gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğinin takdir ve ifası bilgilerinize arz olunur.” denildi.

Ne Olmuştu?

Osman Yıldırım kaldığı cezaevinden Başkan İmamoğlu için bir mektup göndermişti. 31 Ocak 2022 tarihinde gönderilen mektupta suikast ihbarı yapılmıştı. Mektubun ulaşması ile birlikte durum savcılığa aktarıldı.