İYİ Parti’den Asgari Ücret Açıklaması Geldi

İYİ Parti’den Asgari Ücret Açıklaması Geldi

İYİ Parti’den asgari ücret açıklaması geldi. Gelen açıklama sonucu asgari ücretle ilgili yeni tahminler yapıldı.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu tarafından asgari ücret açıklaması yapıldı. Bugün, İYİ Parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı yapılarak gündemle ilgili açıklama yapan Zorlu, asgari ücretin en az 9 bin 200 TL olması gerektiğini söyledi. Zorlu tarafından yapılan açıklamada enflasyon rakamlarının açıklandığını ve divan toplantısında da asgari ücret hakkında görüşlerin değerlendirildiğini aktararak:

"Biz asgari ücretin önümüzdeki yıl Ocak ayı itibarıyla yapılması muhtemel zam çerçevesinde en az 9 bin 200 TL olması gerektiğine ve kendi önerimiz ise İYİ Parti olarak 9 bin 600 TL düzeyinde asgari ücretin vatandaşlarımıza, çalışanlarımıza verilmesi gerektiğine inanıyoruz ve burada tabii işverenlerimizin de bu yükün altında kendilerini daha rahat hissedebilmeleri adına vergi boyutuyla da devletin bu desteğinin devam etmesi gerektiğini inanıyoruz" dedi.

iyi-parti.jpg

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu tarafından 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ile de ilgili açıklama yapıldı. Zorlu tarafından yapılan açıklamada:

"Kadın politikaları başkanlarımızın dokuz bölgede yürüttüğü kadın çalıştaylarımızın beşincisi Erzurum'da gerçekleşti. Çok önemli geri dönütlerle kadına dair sosyal sorunların varlığını bir kez daha tespit ettik. Bunları da bu vizyon belgemizde oluşturmaya çalışıyoruz. Büyük Atatürk'ün ve Cumhuriyet'imizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha teyit ediyoruz ve bu konuda kararlığımızı ortaya koyuyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinde kadınlara verilmiş olan hakların çok ötesinde bir irade ortaya konuldu. 1930 yılında ilk olarak belediye seçimlerinde kadınlar oy verme hakkı elde etti ve 1934 yılında seçme ve seçilme hakkı da tanınarak pek çok batı ülkesinden önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu konuda adım atmış oldu." dedi.